postheadericon Budownictwo pasywne

Domy pasywne są nowoczesnym budynkami, które mają niskie zapotrzebowanie energię cieplną, w ten sposób buduje się osiedle nowe mieszkania kraków, powstają tam apartamenty i nowe mieszkania w zgodzie z naturą, taki apartament będzie tańszy w utrzymaniu jeśli chodzi o energię. Podczas budowy należy trzymać się bardzo ścisłych zasad, których celem jest przede wszystkim optymalna minimalizacja zużycia energii. Budynki pasywne mają kształt prostej i zwartej bryły. Zamiarem takich budynków jest otrzymanie jak najwięcej pasywnych źródeł ciepła. Nazwa tego budynku-pasywny- mówi, że wykorzystuje on energię promieniowania słonecznego w sposób pasywny, czyli nie korzystając z instalacji grzewczych.

W budynkach pasywnych zapotrzebowanie na ciepło nie jest duże. Czasami korzysta się tylko z dogrzewania powietrza wentylacyjnego, a nie z klasycznego systemu grzewczego.

Utrzymanie domu pasywnego czy energooszczędnego jest nawet kilkanaście razy tańsze niż utrzymanie domu tradycyjnego. Energooszczędny budynek z kolei nie musi stosować się do ścisłych wymogów, jak w przypadku domów pasywnych. Pasywny i energooszczędny dom łączy jedna zasada, a jest to dokładność, staranność i precyzja wykonania.