postheadericon Co wiedzieć o deweloperze?

Przy zdecydowaniu się na zakup nowego mieszkania, warto na początek zebrać kilka istotnych informacji na temat dewelopera. Profesjonalista powinien być członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, powinien również posiadać historię inwestycyjną oraz dokumenty, które potwierdzają sprawność finansową firmy.

Deweloper kraków ma na zadanie otworzyć rachunek powierniczy, do którego zobowiązuje ustawa deweloperska i system dla developerów. Rachunek ten jest zabezpieczeniem dla klientów, a także dla samego przedsięwzięcia. Bank transzami zasila rachunek.

Obowiązkiem przedsiębiorcy jest przedstawienie klientowi informacji o stanie prawnym działki, źródle finansowania nieruchomości, realizatorze inwestycji, dacie rozpoczęcia budowy oraz obciążeniach hipotecznych. Developerzy stosują się do tych zapisów a developer lublin buduje nawet za swoje pieniądze.

Dewelopera można również sprawdzić w rejestrach dłużników. Ten ma prawo także do poinformowania klienta o sposobie sponsorowania nieruchomości, czy spłacana jest z własnych środków czy z kredytu.

Poprzez prześledzenie jego wcześniejszych inwestycji również można dowiedzieć się czegoś o nim. Można także zaczerpnąć informacji od mieszkańców jednego z jego mieszkań, a można także poczytać o nim na forach internetowych.