postheadericon Domy parterowe

Jednokondygnacyjne domy są najczęściej wybierane przez osoby i rodziny, które mają małe dzieci lub mieszkający z osobami starszymi albo niepełnosprawnymi, takie budownictwo jest wygodne, budowa takiego domu jest zrozumiała. Oczywiście takie nieruchomości mają taki sam obieg dokumentów jak inne budynki. Domy parterowe są budowlami, które muszą pomieścić na jednej kondygnacji wszystkie pomieszczenia, które są potrzebne i niezbędne do funkcjonowania przez przyszłych domowników. To jest oznaką tego, że powierzchnia działki tego typu domu jest zwykle większa niż domu piętrowego. Dom parterowy zwykle budowany jest w kształcie prostokąta bądź kwadratu. W tym domu ważne jest, by została oddzielona część nocna od części dziennej.

Ogromną zaletą tych domów jest szybka i prosta budowa. Specyficzną cechą domów parterowych jest spora powierzchnia dachu, co może wiązać się ze zwiększeniem kosztów jego pokrycia. Koszty te może zniwelować brak schodów, będący wielką zaletą tych domów, szczególnie docenią tą osoby starsze oraz małe dzieci.

Ekipy budowlane często maja problem z pokryciem dachów domów piętrowych. W rezultacie w pomieszczeniach na piętrze w lecie panuje upał, a w zimie jest odczuwalny chłód, z kolei w domach jednokondygnacyjnych to nieużytkowe poddasze pełni funkcję izolacyjną.