Inspiracje Porady

Barwna zmiana

Jeszcze do niedawna we wnętrzach bardzo modny był styl skandynawski, którego główną cechą jest biały kolor. Występuje on niemal we wszystkich elementach wystroju, łącznie ze ścianami. A jak jest obecnie? Czy zachowawcza biel nadal jest popularna?

Dynamiczne zmiana

Delikatnie wprowadzamy do wnętrza kolory, co nie znaczy, że wybrane odcienie są delikatne. Wręcz odwrotnie! Po okresie bieli, szarości i turkusu nastąpił prawdziwa rewolucja w doborze barw. Zmiana ta nie zawsze obejmuje wszystkie ściany, często nawet tylko jedną, ale jest tak niezwykle korzystna i wyrazista, że w zupełności to wystarczy.

Modne kolory

Wysoko na liście pojawiły się zdecydowane, mocne barwy w odcieniach morskiej zieleni czy bordo. Do tego należy dołożyć granat, grafit albo ciemny brąz czy nawet dla odważnych czarny. Jasne wnętrza będą rozświetlane przez kolory cieliste, koralowe lub miodowo-cynamonowe. Nawet cały pokój w jednej tonacji będzie urzekał swoim urokiem, a każda z barw, może znaleźć swoje miejsce, pod warunkiem dobrania odpowiednich mebli i dodatków.

Kolorystyczne zestawienia

Wybierając ulubioną barwę na ścianę, warto pozostać w tej kolorystyce przy doborze pozostałych elementów wystroju, jednak w nieco innym odcieniu. Temperatura barw w obrębie jednej kolorystyki, może określić styl w całym  mieszkaniu. Oczywiście kontrastowe kolory, są jak najbardziej pożądane, bo podkreślą charakter. Wyrazistą ścianę można ozdobić czymś efektownym, jak :fotografie, grafiki czy szkice albo nawet obrazy olejne malowane na płótnie. Do tego oryginalny mebel, kwiaty czy fotel z lampką do czytania i nasz dom zyskuje na atrakcyjności.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *