Inspiracje Porady Wykończenia

Powrót na salony

Coraz częściej się zdarza, że nasze wnętrza, niby współczesne, tematyką nawiązują do minionych lat. Zwłaszcza ostatnio bardzo popularny i modny wystrój mieszkań wiąże się z czasami, kiedy w sklepach nic nie było, a kiedy już się pojawiło trzeba było stać w długich kolejkach, aby coś zdobyć, a i to nie było żadną gwarancją. O jakim okresie mowa? Tak! To czasy PRL-u!

Bliźniacze mieszkania

Bardzo często bywało tak, że znajomi, sąsiedzi oraz rodzina, mieli niemal identyczny wystrój mieszkania jak nasze. Meble produkowano w zakładach masowo i w wielu domach powtarzały się do znudzenia. Dzisiaj te meble można spotkać jeszcze u osób, które dosłownie zatrzymały się w tamtej epoce. Ale nie tylko, gdyż popularność ówczesnych  mebli z biegiem lat bardzo zyskała, mimo upływu czasu.

Stary-nowy projekt

Zachodzi pytanie, czy takie stare, czasem nieciekawe meble można umieścić w nowoczesnym wnętrzu? Okazuje się, że tak! I to doskonale potrafią się one wpasować w klimat retro, jaki często można spotkać w mieszkaniach. Co zrobić, żeby nie wyglądały jak nieciekawe bryły?  Takie meble można ciekawie zaaranżować. Wystarczy dobra farba kredowa, odpowiedni dobór kolorów i już można zabrać się za malowanie mebli z PRL-u. Wcześniej taką powierzchnię należy zmatowić, a najczęściej najpierw usunąć powłokę z lakierem. Dopiero potem wybierając odpowiedni wzór, można zabrać się za malowanie. Nie trzeba farbą potraktować całego mebla, gdyż łączenie oryginału z kolorami, świetnie będzie się prezentowało. Kiedy taki mebel pojawi się w naszym salonie, potrafi zachwycić swoim urokiem nawet najbardziej współczesnego projektanta wnętrz.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *